روحانی: رای ما نه به کسانی است که میخواهند به قانون پشت کنند
پنجشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
792 بازدید

حجت الاسلام حسن روحانی بار دیگر از مردم خواست که با صندوق‌های رای در روز 7 اسفند قهر نکنند.

به گزارش خبرآنلاين، سخنان امروز رئيس جمهور در جمع مردم راهپيمايي کننده در روز 22 بهمن، در سه بخش بود. «زمينه هاي پيروزي انقلاب اسلامي و چگونگي تداوم آن»، «دستاوردهاي توافق هسته اي» و همچنين «اهميت انتخابات».

وي با اشاره به اينکه در آستانه يک انتخابات سرنوشت ساز در روز 7 اسفند هستيم، ادامه داد: انقلاب ما انقلاب ميدان دادن به زن و مردم، پير و جوان، بويژه جوان عزيز بوده است. اساس انقلاب، آزادي و حقوق اساسي مردم، اخلاق،اسلام و قانونمداري است. اين انقلاب همه مردم است و متعلق به هيچ جناح خاصي نيست. انقلاب از آن ملت ايران و ذيل اسلام و وحدت ملي تعريف مي شود. اين ميراث گرانبهاي انقلاب از آن ملت و همه آزادي خواهان جهان است و متعلق به هيچ حزب و جناحي نيست.

اهم سخنان وي از اين قرار است:

** در بهار سي و هشتم اين انقلاب، بايد ببينيم که چگونه در اين سالها توانستيم در برابر همه مشکلات ايستادگي کنيم. انقلاب ما در پناه اسلام و حمايت مردم توانست از همه مشکلات عبور کند. امروز وظيفه تک تک ما اين است که از اين انقلاب شکوهمند دفاع کنيم. بين انقلاب و اعتدال، بين انقلاب و اصول و اصلاح فاصله اي نيست. اصولگرا و اصلاح طلب و اعتدالي واقعي، همه در اين انقلاب هستند. بايد زبان انقلاب را به روز کنيم.

** ما اهل مذاکره و گفت و گو هستيم. انقلابي در عصر ما يعني اهل مقاومت و مشارکت و اهل اميد و نشاط، يعني اهل سازندگيو  پيشرفت. انقلابي امروز مي خواهد ايران را بساز و به ايران منزلت بيشتري دهد و چهره رحماني اسلام را نشان دهد و بگويد آنها که به دروغ در منطقه دم از اسلام مي زند، هيچ بويي از اسلام نبرده اند.

**هر کس امروز براي وحدت و پيشرفت و آرامش کشور تلاش کند، او انقلابي است. بايد يک اقدام مشترک ملي را براي وحدت و آشتي ملي به کار ببريم. انتخابات پيش رو مصداقي از گفت و گوي ملي است. انقلاب ما پاي صندوق آرا تبلور پيدا مي کند. هيچ کس نبايد با صندوق راي قهر کند. همه مردم به پاي صندوق ها بشتابند. همانطور که رهبري معظم فرمودند اگر کسي به حکومت و نظام نقدي هم دارد، نبايد با صندوق ها قهر کند.

**اگر کسي گله اي دارد، اگر شهروند و يا جريان سياسي، ناملايماتي ديده است، بايد فعالانه پاي صندوق راي برود. امروز بايد بدانيم که راي شما ملت، حرف آخر را خواهد زد.

** در ايران، منطقه و جهان، راي شهروندان ما اعم از اقوام مختلف، مي تواند راهگشا باشد. راي شما در 7 اسفند، راي به اميد و  عقلانيت و قانون و دفاع از حقوق ملت است. راي 7 اسفند ملت، راي به ساختن ايران عزيز، بر پايه گفت و گو و اعتماد است. راي ما نه به کساني است که مي خواهند به قانون پشت کنند. راي ما به اميد و ايران آباد و آزاد است.

**ما ايران را خواهيم ساخت و عظمت ملي اين کشور را به نقطه مطلوب خواهيم رساند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر